محصولات و خدمات

خدمات

گالوانیزاسیون

گالوانیزاسیون به روش غوطه وری گرم یک روش پوشش دهی به وسیله فلز روی می باشد و در نهایت فرآیند در این پوشش، آهن با روی پیوند شیمیایی تشکیل میدهد. گالوانیزه به روش غوطه وری گرم نزدیک به ۱۵۰ سال است که کاربرد دارد. این نوع پوشش بیشترین کاربرد را در مصارف آبرسانی خانگی، سازه های گلخانه و … دارد.

پوشش های داخلی و خارجی لوله های فولادی

سالیانه هزینه های هنگفتی درسراسر جهان صرف نگهداری سازه های فلزی و محافظت آنها در برابر خوردگی می شود یکی از این موارد خطوط انتقال نفت، گاز و آب است. مطمئن ترین و ارزانترین راه محافظت از لوله، جلوگیری از نفوذ عوامل خورنده مانند رطوبت، اکسیژن و سایر عوامل خورنده است و این کار بوسیله اعمال پوشش غیرقابل نفوذ در مقابل این عوامل قابل انجام است.
فرآیند پوشش لوله برآیند انجام فعالیت های آماده سازی اولیه، زیرسازی، کنترل شرایط لوله قبل از عایق کاری (از قبیل دما، زبری، میزان تمیزی، میزان آلودگی های نمکی سطحی و …)  و در نهایت عایقکاری لوله میباشد. انجام سیستم پوشش مناسب با توجه به شرایط محل اجرا پروژه های خط لوله خود فرآیند پیچیده ایست که در این میان نوع بافت زمین منطقه و شرایط سیال داخل لوله از عوامل مهم تعیین کننده نوع پوشش می باشد.
اهمیت پوشش داخلی و خارجی لوله
حفاظت از خوردگی تنها مختص سطح خارجی لوله نمی باشد. در مواردی که سیال داخل لوله خورنده بوده و یا حاوی اجسام معلق باشد میتواند موجب بروز خوردگی از نوع شیمیای یا فیزیکی(مکانیکی) در داخل لوله گردد. بنابراین حفاظت از سطح داخلی لوله در مقابل خوردگی نیز اهمیت ویژه ای پیدا می کند.
انواع پوشش های داخلی لوله فلزی
انواع پوشش های خارجی لوله فلزی
پوشش اپوکسی مایع تسهیل جریان سیال پوشش اپوکسی مایع
پوشش اپوکسی مایع خط انتقال آب آشامیدنی و کشاورزی پوشش بیتومن انامل (دولایه پشم شیشه با قیر پایه نفتی)
پوشش اپوکسی ضد الکتریسته ساکن پوشش بیتوسیل (قیر اصلاح شده پلیمری – PMB)
پوشش داخلی ملات سیمانی (لاینینگ) روکش محافظ پلی پروپلین (PP)