مهدی سعادت نیا

رئیس هیئت مدیرۀ نورد لولۀ کوثر مطرح کرد: بهار صنعت لوله‌های فولادی، فرصتی برای سودآوری

به گزارش روابط عمومی شرکت نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا، مهدی سعادت‌نیا، رئیس هیئت مدیرۀ  این شرکت اظهار داشت: دورۀ فعلی را می‌توان به نوعی بهار صنعت لولۀ فولادی دانست؛ چراکه درحال حاضر چندین پروژۀ ملی برای انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی و استان‌های اصفهان، فارس، خراسان جنوبی، شمالی و رضوی در دستور کار است و با این وضعیت، طی دو تا سه سال آینده، حجم قابل‌توجهی از پروژۀ کاری در صنعت لوله‌سازی تعریف خواهد شد.

وی با بیان اینکه پس از اجرای خطوط اصلی طی دو تا سه سال آینده، اجرا و توسعۀ انشعابات آغاز خواهد شد که این مرحله نیز ممکن است دو سال به طول بیانجامد و فرصت بیشتری را برای شرکت‌های لوله‌سازی فراهم کند، افزود: در این میان، شرکتی که بتواند تمهیدات لازم را برای بهره‌برداری حداکثری از این شرایط و پروژه‌ها فراهم کند، می‌تواند وضعیت خوبی را برای خود به ارمغان آورد.

سعادت‌نیا استفادۀ مطلوب از این شرایط را منوط به تأمین مواد اولیه، ورق فولادی و سرمایۀ در گردش دانست و اذعان کرد: در تلاشیم تا بتوانیم مواد اولیه و ورق فولادی را با همکاری فولاد مبارکه و سرمایۀ در گردش را با کمک سهامداران اجرایی کنیم و بدین ترتیب، از ظرفیت ۲۰۰ الی ۲۲۰ هزار تنی موجود در شرکت کوثر صنعت اسپادانا نهایت استفاده را ببریم و سود مطلوبی را از این مسیر کسب کنیم.

رئیس هیئت مدیرۀ شرکت کوثر صنعت اسپادانا با تشریح چالش‌های موجود در مسیر تحقق این هدف، بیان داشت: درحال حاضر، بزرگ‌ترین چالش موجود، تأمین مواد اولیه است که در صورت غلبه بر آن، می‌توان فرایند تولید را با حداکثر ظرفیت عملیاتی پیش برد.

وی، تصریح کرد: شرکت کوثر صنعت اسپادانا مزیت‌های عملیاتی مختلفی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها، می‌توان به وجود ۵ خط تولید در این شرکت اشاره کرد که امکان تولید همزمان برای پروژه‌های متعدد را فراهم می‌کند؛ همچنین تکمیل فرایند تولید در چرخۀ لوله‌سازی و اجرای عملیات پوشش از دیگر مزایای رقابتی قابل توجه این شرکت است.

سعادت‌نیا ادامه داد: قرارگرفتن در مسیر کریدور شمال به جنوب که موجب کاهش هزینۀ حمل و نقل محصول می‌شود و همچنین نزدیکی به فولاد مبارکه برای تأمین کلاف و کاهش هزینه‌های تمام شده برای تأمین مواد اولیه را باید از دیگر مزایای رقابتی این شرکت برشمرد.

رئیس هیئت مدیرۀ شرکت کوثر صنعت اسپادانا گفت: توجه به موضوع صادرات و فروش خارجی و تلاش برای حفظ مشتریان وفادار قبلی با تأمین نیاز آن‌ها، از جمله راه‌های حفظ ظرفیت تولید شرکت پس از اتمام پروژه‌های انتقال آب است.

وی با اشاره به اهمیت توجه به صادرات محصولات تولیدی، خاطرنشان کرد: علی‌رغم وجود چالش‌های مختلفی نظیر تحریم‌ها و مشکلات انتقال پول برای شرکت‌های ایرانی در حوزۀ صادرات، شرکت کوثر صنعت اسپادانا در سال‌های گذشته نیز با فاصله‌ای قابل توجه از دیگر کارخانجات، جزء بهترین صادرکنندگان بوده است و در دوسال گذشته با صادرات بالغ بر ۴ الی ۶ میلیون دلار محصول به صورت سالیانه، توانسته به عنوان صادرکنندۀ برتر کشور، نقش صادراتی خود را ایفا کند که البته باید متذکر شد در صورت حمایت بیشتر، امکان فروش محصول به بازارهای هدف گسترده‌تری وجود دارد.

گفتنی است مهدی سعادت‌نیا، رئیس هیئت مدیرۀ شرکت نورد لولۀ کوثر صنعت اسپادانا، فارغ‌التحصیل مهندسی عمران و دارای فوق‌لیسانس مدیریت استراتژیک و بازاریابی است و بیش از ۲۵ سال در صنعت لوله‌های فولادی تجربۀ کار دارد.

برچسب ها: بدون برچسب