نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا

درباره ما

نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا

معرفی شرکت

هلدینگ آتیه فولاد نقش جهان در راستای سرمایه‌گذاری هوشمند در صنایع پایین دستی فولاد با مشارکت مجتمع فولاد مبارکه اصفهان اقدام به سرمایه‌گذاری در دو شرکت بزرگ لوله‌سازی اسپیرال در اصفهان نمود و شرکت‌های تنبوشه‌سازان آتیه جی و کوثر صنعت اسپادانا با سابقه موفق تجاری و تولیدی ۳۰ سال را خریداری نمود و پس از ادغام این دو مجموعه ظرفیت تولیدی شرکت نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا در مجموع ۵ خط تولید خود به رکورد استثنایی ۳۶۰ هزار تن لوله فولادی اسپیرال با قطر بین ۸ تا ۱۲۰ اینچ، در سال رسید.

شرکت نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا اکنون به عنوان یکی از بزرگترین و گسترده‌ترین مجموعه‌ها در زمینه تولید، تامین و توزیع انواع لوله‌های فولادی مورد نیاز صنایع آبرسانی، نفت، گاز، پتروشیمی و عمرانی به شمار می‌آید و با استعانت از خداوند متعال همچنین باور به این مهم که «رسالتمان سقایی است» در بسیاری از پروژه‌های عظیم آبرسانی کشور عزیزمان ایران، همچنین کشورهای همسایه نقش به‌سزایی داشته است و نامی سرآمد در صنعت کشور و برندی شناخته شده در بازارهای جهانی و کشورهای همسایه به شمار می‌آید.

سه دهه سابقه تجاری و تولیدی درخشان، استفاده از نیروی متخصص داخلی، جانمایی مطلوب در کوریدور شمال به جنوب و شرق به غرب کشور، نزدیکی به مجتمع فولاد مبارکه اصفهان و استفاده از مواد اولیه با کیفیت این مجموعه، وجود ۱۳ کیلومتر راه آهن اختصاصی و اتصال به شبکه ریلی کشور، حدود ۴۵ هکتار زمین و ۳۰ هزار متر مربع زیربنا و استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا از جمله مزیت‌هایی است که باعث تمایز این مجموعه با سایر تولید کنندگان لوله‌های فولادی اسپیرال شده است.

سخن مدیر عامل

 

امروزه و در هزاره سوم، سازمان‌هایی در عرصه رقابت موفق‌ ترند که سریعتر از دیگران تغییرات پیوسته محیط را رصد کرده و از فرصت های گذرا بهره مند شوند. همواره معتقد بوده ایم که علم، تجربه و تخصص باید این قابلیت را داشته باشند تا در خدمت سایر انسان ها قرار گیرند. از همین روی از بدو تأسیس، با طرح‌ ریزی استراتژی‌ های توسعه ‌محور و با خلق محصول و خدمات با کیفیت و جامع در تولید لوله های فولادی اسپیرال و همچنین حل مشکلات مربوط به خشکسالی و انتقال آب به استان های محروم و دور افتاده کشور با گرد هم آوری تیمی متخصص، پویا و همدل، شرایطی را به وجود آورده ایم تا به‌ دور از اغراق‌ها و شعارها، موجبات خشنودی و رضایت هرچه بیشتر ذینفعان و مشتریان، که شرکای حقیقی و همراهان همیشگی موفقیت‌های ما هستند را فراهم آوریم.
یکی دیگر از اصلی ترین اهداف ما در شرکت نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا، بر اساس ماموریت و چشم انداز سازمانی با افق ۱۴۱۴، ایجاد فرهنگ سازمانی برای خلق سازمانی چابک و منطبق بر استانداردهای جهانی و بهره مند از دانش و فناوری های نوین است. از این روی بسیار امیدواریم در سال‌های آینده نیز در کنار شما، آگاهانه و جسورانه در مسیر توسعه حرکت نموده و داستان کامیابی‌های خویش را از زبان مشتریان وفادارمان فصل ‌به‌ فصل بنگاریم.

با سپاس

محمد حسین کفعمی – مدیرعامل

تاریخچه شرکت

 • سال ۱۳۶۸-آغاز مطالعات ساخت کارخانه ایران اسپیرال

 • سال ۱۳۷۲-خرید دو خط تولید کارخانه ایران اسپیرال

  خرید دو خط تولید از شرکت‌های معتبر بین‌المللی (HOESCH آلمان وprd  آمریکا)و آغاز عملیات نصب و راه اندازی آنها، با قابلیت تولید سالانه  ۱۸۰/۰۰۰تن لوله‌ فولادی با قطر ۴۰۰ الی ۳۰۰۰ میلی‌متر و ضخامت ۶ تا ۲۵/۴ میلی‌متر بر اساس استانداردهای ملی و بین‌المللی.

 • سال ۱۳۷۳-افتتاح کارخانه ایران اسپیرال

  در تاریخ ۱۳۷۳/۳/۱۱کارخانه ایران اسپیرال در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار و در زیر بنایی به مساحت ۳۰/۰۰۰ مترمربع واقع در شهرک صنعتی سجزی و با حضور رییس جمهور وقت افتتاح گردید.

 • سال ۱۳۷۹- تاسیس شرکت لوله و پروفیل کوثر

  آغاز فعالیت شرکت بعنوان یک واحد صنفی زیر نظر اتحادیه آهن و فولاد اصفهان با نام لوله و پروفیل کوثر.

 • سال ۱۳۸۷ - ثبت شرکت لوله و پروفیل کوثر صنعت اسپادانا

  برای سامان بخشی و گسترش دامنه کسب و کار خود، شرکت " لوله و پروفیل کوثر صنعت اسپادانا" را به شماره ثبت ۳۵۷۰۱ در اداره ثبت شرکت های اصفهان به ثبت رسید.

 • سال ۱۳۹۵ - آغاز احداث کارخانه لوله سازی نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا

  احداث فاز اول این کارخانه درکمترین زمان ممکن ، در سال ۱۳۹۵ و در زمینی به متراژ ۵۰۰۰۰ هزار متر مربع آغاز گردید .
  بمنظورکسب اطمینان کافی از کیفیت برتر لوله های تولیدی ، همگام با استخدام بهترین متخصصین کشور، نسبت به خرید تمامی ماشین آلات و تجهیزات کارخانه از برند های معتبر اروپایی اقدام شد.

 • سال ۱۳۹۶- افتتاح و بهره برداری از کارخانه نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا

   در مهر ماه سال ۱۳۹۶ تولید آزمایشی با ظرفیت ۶۰ هزار تن در سال، به بهره برداری رسید.با آغاز تولید نام شرکت به  " نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا " تغییر نام داد. 

 • سال ۱۳۹۸ - افزایش ظرفیت کارخانه کوثر صنعت اسپادانا به ۱۰۰ هزار تن در سال

  در زمستان سال ۱۳۹۸ با بهره برداری خط دوم تولید کارخانه نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا  امکان تنوع بخشیدن به محصولات این کارخانه و تولید همزمان دو سایز لوله فولادی اسپیرال مقدور گردید.
  همچنین لوله های فولادی سایز ۸ اینچ الی ۱۶ اینچ نیز به سبد محصولات تولیدی شرکت اضافه گردید و بازه تولیدات  شرکت به ۸ الی ۱۲۰ اینچ رسید.

 • سال ۱۴۰۱- بهره برداری خط سوم تولید شرکت کوثر صنعت اسپادانا

  در سال ۱۴۰۱ خط سوم تولید شرکت نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا به بهره برداری رسید و ظرفیت اسمی تولید این کارخانه در مجموع ۳ خط تولید خود به ۱۸۰ هزار تن در سال رسید.

 • سال ۱۴۰۱- انتقال مالکیت به شرکت تنبوشه سازان آتیه جی

  در بهمن‌ماه سال ۱۴۰۱ مالکیت کارخانه لوله سازی ایران اسپیرال به شرکت تنبوشه سازان آتیه جی انتقال یافت .

 • سال ۱۴۰۱- خرید شرکت کوثر صنعت اسپادانا توسط هلدینگ آتیه فولاد نقش جهان

  هلدینگ آتیه فولاد نقش جهان در راستای سرمایه‌گذاری هوشمند در صنایع پایین دستی فولاد با مشارکت مجتمع فولاد مبارکه اصفهان اقدام به خرید شرکت نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا نمود.

 • سال ۱۴۰۲- فرآیند بزرگ تر شدن شرکت

  با تصمیم هلدینگ آتیه‌فولاد نقش‌جهان دو شرکت لوله‌سازی نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا و تنبوشه‌سازان آتیه‌جی در راستای افزایش سودآوری برای ذی‌نفعان در تاریخ ۲۹ دی ماه ۱۴۰۲ با یکدیگر ادغام شدند.

  پس از ادغام این دو مجموعه ظرفیت تولیدی شرکت نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا در مجموع ۵ خط تولید خود به رکورد استثنایی ۳۶۰ هزار تن لوله فولادی اسپیرال با قطر بین ۸ تا ۱۲۰ اینچ، در سال رسید.

 • سال ۱۴۰۲- خرید سهام مدیریتی شرکت پوشش لوله کیوان جاوید

  در اسفندماه سال ۱۴۰۲ شرکت نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا در جهت تکمیل چرخه تولید لوله های فولادی اسپیرال اقدام به خرید سهام مدیریتی شرکت پوشش لوله کیوان جاوید نمود.

 • سال ۱۴۰۳ - آینده ساختنی است ...

 بیانیه ماموریت و سند چشم انداز

ما یک شرکت تولیدی بازرگانی پویا در زمینه محصولات فولادی در ایران می باشیم. قریب به دو دهه فعالیت ما را بر آن داشته است تا با به کارگیری روش‌های نوین، همواره در حال تحول در کسب و کار خود باشیم. ارزش‌های بنیادی ما، جلب رضایت خداوند متعال، پایبندی به اصول اخلاقی و انجام وظایف خود در قبال جامعه بوده و در این راستا، بسط آرامش فردی درون و برون‌سازمانی، افزایش ارزش شرکت نزد مشتریان، تامین کنندگان، کارکنان و سهامداران و الگو شدن برای کسب روزی حلال با بالاترین درجه اثربخشی و پیشرفت بشریت به عنوان اهداف بنیادی ما می‌باشد.
ماموریت سازمانی ما ایجاد یک شرکت هلدینگ داخلی و خارجی است. در این مسیر ما توانایی های سازمان های بزرگ را کسب و چابکی یک سازمان کوچک را حفظ خواهیم نمود، به نحوی که به یکی از قدرتمند ترین و برترین برندهای منطقه خاورمیانه در کسب و کارهای خود تبدیل شویم. در راستای تحقق توسعه پایدار با صیانت از سرمایه های انسانی خلاق و نوآور، استفاده از فناوری‌های نوین و تمام الکترونیک، ارائه محصولات و خدمات بی نظیر و همچنین با عزم و اراده ای فولادین، برای ما هیچ غیر ممکنی وجود ندارد و مطمئناً آن چه را می‌خواهیم می‌توانیم.


نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا

همراهی فولادین

اعضای هیأت مدیره

 

دکتر محمد حسین کفعمی

مدیرعامل و عضو هیات مدیره

مهندس مهدی سعادت نیا

رئیس هیات مدیره

دکتر محمد جعفر خوش خلق

نایب رئیس هیات مدیره

دکتر محسن ثابتی پور

عضو هیات مدیره

دکتر حمیدرضا امیر شریفی

عضو هیات مدیره

افتخارات و گواهینامه ها