اجمیلر سایت 01

بومی سازی و توان تولید تجهیز اجمیلر در کوثر صنعت

بومی سازی و توان تولید تجهیز اجمیلر در نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا

 

واحد تحقیق و توسعه شرکت نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا، برای نخستین بار در کشور موفق به تولید دستگاه اجمیر با یک پنجم قیمت خارجی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا، برای نخستین بار واحد تحقیق و توسعه این شرکت با همکاری کارگاه ساخت در کارخانه نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا موفق به بومی سازی ساخت و تولید دستگاه اجمیلر شدند.

مهندس احمد صباغ  گفت : این تجهیز برای پخ زنی دوطرف ورق قبل از جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد و تاثیر بسیاری در استحکام جوش دارد، این پخ زنی به صورت V  دوطرفه(بالا و پایین) به کمک  60تیغچه از جنس الماس انجام می پذیرد، موتور استفاده شده در این اجمیلر به صورت AC   بوده و نسبت به نمونه های خارجی که DC  می باشند در تعمیر و نگهداری بسیار آسان تر و ازران تر می باشد. ساخت گیربکس و پوسته آن نیز کاملا در کاخانه نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا انجام شده و برای پخ زنی ورق های فولادی تا ضخامت ۲۰ میلیمتر و گرید x80 قابلیت تغییر دارد..

   

وی در ادامه کارکرد پخ زنی در فرآیند تولید لوله های فولادی اسپیرال را اینگونه بیان کرد : ثابت ماندن عرض خروجی ورق ها باعث ثابت ماندن قطر لوله در حین تولید می شود. به گفته اصغر فولادی سرپرست کارگاه ساخت جک های دستگاه، کانوایر حمل پلیسه در کنار خود دستگاه نیز طراحی و ساخته شده در کاخانه نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا می باشد. وی در ادامه اظهار داشت بعضی از قسمت هایی که در تعمیرات باز و بسته می شوند از جنس آلومینیوم می باشند که نسبت به نمونه ترکی آن بسیار سبک تر می باشد. که این عمل باعث کاهش زمان و هزینه تعمیرات می گردد.

     

مدیر تحقیق و توسعه شرکت نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا در پایان اظهار داشت: این دستگاه تا کنون در ایران تولید نشده و رقبای خارجی آن کشورهای  ترکیه، کره و چین می باشند که دستگاه ما دارای مزایایی از جمله قیمت بسیار پایین تر، تعمیر و نگهداری ارزانتر و آسان تر و از همه مهمتر در صورت خرید از این کارخانه قطعات یدکی و خدمات پس از فروش آن بسیار راحتر و ارزانتر انجام می پذیرد.


     

برچسب ها: بدون برچسب